Recenze HOPE Studio HOPE Cardgame: Základní hra

• Užasný artwork
  • zpracovaní
  • cena-obsah hry
  • znovuhratelnost

Tato hra je velmi dobrá na občsné hraní díky skvělému zpracování a artworku hratelnost je dobrá ale nevím čím to je ale hra velmi rychle omrzí.

Sám sem si ji koupil a byl jsem nadšený. hrál jsem každou chvíly. kamarádi si ji taky koupily a začaly jsme pořádat turnaj. bylo nás 12 a hrály jsme tabulkový systém. ve 3. kole neustáleho hraní to lidi přestávalo bavit a nakonec vyhrál honza který byl jako jediný ochotný hrát. po vydání rozšíření jsme se ke hře vrátily a uspořádaly nový turnaj tentokrát pavoukovým systéme ten jsme dohrály (vyhrál jsem). při další sešlosti někdo přinesl jinou karetní hru pro 2 hráče STAR REALMS už je to 2 měsíce a až na výjimky ji hrajeme pořád. Vymýšlíme mechaniky a strategie a taky jiné herní režimy. uspořadaly jsme v ní turnaj taboulkovým systeme v 15 lidech a dohráli jsme ho i když doba jedné partie je cca stejná. Proto jsme se schodli na hodnopcení

3,5 z 5 jelikož na občasné hraní je zábavná a exceluje ve kvalitě zpracování ale celí nápad je lehce nefunkční jab bylo posáno výše.

Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Přidáno: 2. ledna 2017

• SCG
  • stavění vlastních balíčků
  • karty v angličtině

Tuto hru jsem si koupil na Brnohraní. Již po první hře mě zaujala. Doporučuji. Jediná chyba je, že na hru ve čtyřech je potřeba druhá hrací plocha a jinak lze hrát jen ve dvou. Hra je velmi dobrá a brzy vás doslova pohltí. Lze hrát za čtyři rasy a po dvou je kombinovat při tvorbě balíčků. Žetony jsou praktické a pravidla jednoduchá a pochopitelná. Hra mi celkově přijde fantastická a pokud se naučíte slovní zkratky, jste za vodou.Nakonec krátký popis ras : lidé dostřelí daleko, mimozemšťané děsí, mutanti infikují a roboti jsou neobklíčitelní (alespoň ve větším měřítku).
Hra je vhodná pro hráče, kterým při hře nevadí intenzivně přemýšlet, jak zabránit vaší zkáze a způsobit oponentovu.
Také je dobrá k takovému tomu hraní na hodinu nebo tak.

Jaroslav Prais
Jaroslav Prais

Přidáno: 29. prosince 2016

• úžasné ilustrace
  • post-apokalyptická atmosféra
  • možnost výběru ze 4 ras

Sám hru doma nemám, jelikož bych jí neměl s kým hrát, ale i přesto jsem měl tu čest si hru vyzkoušet.
Na hře se mi neskutečně líbí ilustrace, které navedou správnou post-apo atmosféru. Dále se mi líbí možnost výběru ze 4 ras. Každá rasa se hraje lehce jinak, a tak když vás jedna rasa omrzí nebo vám nevyhovuje, hned si můžete vybrat zase jinou.
Kromě obyčejných jednotek se zde nachází lokace, které umožní lepší spawn vaší jednotky a události, které vám mohou velmi pomoct a nebo v opačném případě přitížit.
Co se týče hracího plánu, tak se mi líbí, že je lesklý, tudíž je snadnější jeho údržba.
Hru vám rozhodně doporučuji, jen bych rád podotknul, že hra je v angličtině, což může některým z vás dělat problém. (na webu mají i cz pravidla)

Martin Hanuš
Martin Hanuš

Přidáno: 8. prosince 2016

• Grafické zpracování
  • kombinace balíčků
  • skvělá strategie
  • nevím

Na hře se mi líbí skvělá grafika, která mě hned upoutala. Hra mi přijde jako skvělá strategie s rozšířenými prvky. První hra byla spíš strávená nad pravidly, ale druhá už mě dostala úplně. Nad hrou jsem strávil spoustu času a doufám, že bude další rozšíření. Určitě neomrzí! Vřele doporučuji.

Radek Vobořil
Radek Vobořil

Přidáno: 8. února 2016

• Zábava na spoustu hodin
  • Postapokaliptická tématika
  • Grafické zpracování
  • SGC
  • Drobné rozpory s pravidly

Tuto hru jsem objevil na festivalu PragoFFest a i přesto, že jsem první hru prohrál se mi okamžitě zalíbila, jak už z grafického zpracování tak i samotnou hratelností, zejména pak velkým prostorem k vytvoření vlastní strategie k poražení soupeře. Věřím že s možností kombinování balíčků se hra pozvedne zase na další úroveň a o to si myslím u strategických her jde zejména. Těším se na slibované rozšíření!

Jaroslav Ptáček
Jaroslav Ptáček

Přidáno: 26. ledna 2016

• grafika a zpracování
  • CZ pravidla pouze na stránkách

Čím více her jsem odehrál tím větší taktická bitva to je.
Připravuji si svůj balíček a těším se na slibované turnaje.

Jarmila Tollánová
Jarmila Tollánová

Přidáno: 18. ledna 2016

• Krásné obrázky
  • občas dojdou skleněné kameny, ale na to máme vlastní

Hru jsem dostala od přítele. Vozím ji pravidelně na koleje a každý herní večer na HOPE nezapomeneme. Všechny baví a lidé z kolejí také plánují brzkou koupi - hra s vlastními balíčky je prostě super.