Grada Opráski sčeskí historje

Skladem • 1 varianta54 Kč89 % • 879 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč97 % • 2 646 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč100 % • 3 183 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta59 Kč92 % • 18 994 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta79 Kč92 % • 511 895 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta59 Kč90 % • 650 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaDárekZdarma96 % • 65 083 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Do 3 dnů • 1 varianta79 Kč96 % • 8 775 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč98 % • 26 595 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Do týdne • 1 varianta79 Kč4 recenzeDalší informace

Rok vydání
2017

• Zábavné
  • , zakoupeno v Kanzelsberger

• Je to velmi vtipná hra, u které nikdy nevíte, jak dopadne, protože se v průběhu mění pravidla pro kolo a nebo efekty postav dalších hráčů Vám při hře uškodí nebo naopak pomůžou. DOPORUČUJI

• design
    • přehlená pravila
    • chtělo by to rozšíření

Karetní hra, podobná jako mnohé jiné, jen v designu "Oprásků". Hraje se dobře, protože pravila nejsou nijak překombinovaná. Hra je možná až příliš rychlá a nabízí nějaké ty sporné momenty (co dělat, když mi dojdou karty během tahu?). Hra by snesla nějaká ta rozšíření (nabízí se třeba Protektorát).

Typ
Přibližná doba hraní
30 min
Rok vydání
2017

Karetní hra s motivy postav a událostí oblíbeného komixu Opráski sčeskí historje opravdu zahýbá dějinami. Ve hře bojuješ o události z české historie. V ruce máš postavy, které vykládáš do svého týmu a nejsilnější z týmů vyhrává. Pozor, karty v ruce rychle dochází, dobře zvaž, kdy jít do boje a kdy radši šetřit síly!

V krabičce máš karty událostí a karty postav. Karty událostí jsou ty, o které hráči v herním kole bojují. Vždy je na stole vyložena pouze jedna. Ten, kdo získá tři události vyhrává celou hru. Každá událost má schopnost, která platí pouze ve chvíli, kdy se o ni hraje. Kartami postav hráč v herním kole bojuje o kartu události. Drží je v ruce a vykládá na stůl. Hru vyhrává hráč, který jako první získá tři karty událostí, třeba Sametofku, Bíllou horu nebo Defeneztraci.

• Počet hráčů: 2-4
  • Doba hraní: 30 minut
  • Věk: 7+

V češtině. (Jestli se tedy "Oprásko-čestina" dá nazvat češtinou ;) )

Nebezpečí udušení. Nevhodné pro děti mladší 36 měsíců. Obsahuje malé části, které by mohly být spolknuty nebo vdechnuty.

Obal není hračka, před použitím hračky ho odstraňte z dosahu dítěte, může způsobit zadušení.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• Zábavné
  • , zakoupeno v Kanzelsberger

• design
    • přehlená pravila
    • chtělo by to rozšíření

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

jiný tip hry než je obvyklý, zpočátku se složitějšími pravidly

• , Testováno s Testuj.to

• Mladším hráčům, kteří hru hráli znali knihy a hra je bavila
    • Nápad, jak přijmout mladší děti k zájmu o české dějiny
    • Hra pro mladší hráče
    • Hráli jsme hru různé věkové kategorie. od 7 let až po 5 2 a pro starší hráče bylo velmi náročné orientovat se v jazyku hry.
    • Trochu krkolomější zorientovat se v pravidlech
    • Desing a jazyk není moc vhodný pro pohodovou hru pro starší hráče. Za nás dospělé velké mínus

V naší skupině, která byla věkově rozmanitá jsme hru vyzkoušely s velkou chutí. Během hry a při orientaci v pravidlech naše nadšení opadlo. Pro děti je hra "cool" díky češtině jaká je zde použitá. A některé děti znaly knihy, podle kterých je hra vytvořena. Pro dospělého hráče je to otrava a k další hře nás odradila. Takže naše hraní končilo tím, že se děti bavily hlavně procházením kartiček a tou šílenou češtinou bez hry - jen si je prohlížely a prznily dál jazyk. Hra nás bohužel nenadchla. Jediné co bych zdůraznila co se hám líbilo je, že se snaží v dětech probudit zájem o českou historii. O výsledku pochybuji.

• ano
    • jsem spokojena

je to zábavná rodinná, a celkem nenáročná hra, lehce pochopitelná i pro větší děti, hrála jsem ji s vnoučaty. Je pro více osob a je i docela skladná, takže se může vzít i na cesty, pro více osob rozdílného věku, docela bych to volila jako vhodný dárek pod stromeček

• grafické provedení
    • myšlenka hry
    • rozsah hráčů
    • žertovné popisky
    • černý humor
    • nové situace
    • nedostatečný přiložená návod
    • náročnější pravidla

Opráski jsou hra, kterou si člověk buď zamiluje, nebo jí nesnáší :D Nám se hned od začátku líbila ta hlavní myšlenka, která odkazuje na českou historii. Takže první dojem hodně super. Nicméně, hra je docela náročná, co se týká pochopení pravidel. Z přiloženého návodu jsme téměř nic nepochopili a museli si pravidla dohledat na internetu. Hodně nám pomohlo instruktážní video a často kladené otázky. Nervóznější hráči měli s hrou ze začátku velké problémy, ale když jsme jim poté pravidla vysvětlili (nebo aspoň tak, jak si myslíme, že to má být), tak už to bylo lepší.
    Hru jsem si ale pořádně užili až po cca 7-8 testovacích hrách, kdy jsme opravdu nejdřív jen zkoušeli, zda tomu rozumíme. Postupně jsme si vše zažili a nyní už Opráski hrajeme se stejnou lehkostí jako například Prší :)))

PS.: příznivci černého humoru si jistě přijdou na své :D

• nápad
    • nepochopila jsem pravidla
    • nechápu jak tohle muže být hra pro děti od sedmi let
    • nenaplnila moje očekávání

jako nápad na hru je to celkem zajímavé, ale bohužel jsem vubec nepochopila z návodu pravidla. Přílíš komplikovany popis a něco neni vysvětleno vubec a nechápu jak tato hra může být určena pro děti od 7 let. Hraji různé karetní hry s dětma, ale tato hra nás nějak nezaujala i když jsme měli vůči ní velké očekávání které bohužel nenaplnila. Otázkou zůstává jestli je to hrou nebo námi, že jsme správně smysl této hry nepochopili.

• , Testováno s Testuj.to

• rychlý, svižný průběh hry
    • zábavné téma i ilustrace
    • praktické balení, super třeba na dovolenou či večerní posezení u piva
    • příjemná cena
    • ne vždy jednoznačná pravidla, chvíli jsme bojovali s jejich pochopením

Opráski sčeskí histroje je svižná karetní hra, která si udržuje standard humoru stejnojmenného komiksu. Pobaví každého, kdo zná alespoň trochu historii naší země, jen pozor u hraní s dětmi, ať si neosvojí pojmy a jména ze hry a vy se pak nemusíte potit u vysvětlování na třídních schůzkách :-) Hra je praktická, obsahuje karty a žeton, lze kamkoliv přibalit s sebou.

• Opráski sčeskí historje: Microsoft Surface, rozhovor a pozvánka do Muzea | WRTLK #01 [4K] - YouTube

Zobrazit video recenzi