ADC Blackfire Pán Prstenů LCG: Základní hra

226 ks
Přibližná doba hraní
60 min

• , zakoupeno v TLAMA games

• Zajímavá hra pro 1 a více hráčů (v základním provedení pro max. 2)
    • Množství variant vývoje hry, možnost dalšího rozšiřování.
    • Pěkné a kvalitní zpracování karet.
    • Ve hře se spolupracuje, nesoupeří.

NÁVOD. 2 večery (cca 4 hod) jsme se snažili na základě návodu naučit hrát tuto hru-tím myslím pochopit základní postupy ve hře. Marně. Až po shlédnutí videa, které jsem našel na netu jsme byli schopni hrát, ikdyž mnoho otázek zůstalo nezodpovědno a s velkou pravděpodobností nehrajeme tak, jak by se mělo. O využívání vlastností jednotlivých karet vůbec nemluvím. V návodu je odkaz na webovou stránku, kde lze najít další informace, museli jsme ale hledat i jinde.
    Přesto NÁS HRA NADCHLA a těšíme se na další večery s ní. Máme už domluvené setkání se známými, kteří hru znají, abychom si zbytečně nezafixovali chybné herní návyky... Nenechte se odradit návodem, hrejte, znovu a znovu čtěte návod, popř. hledejte na netu...je to super hra ;-)

• , zakoupeno v xzone.cz

Počet karet
226 ks
Přibližná doba hraní
60 min

„Nám nepřísluší zvládnout všechny zvraty světa, jen udělat, co můžeme, pro dobro let, do nichž jsme postaveni, vykořeňovat zlo na polích, která známe, aby ti, kdo přijdou po nás, mohli obdělávat čistou zemi. Jaké počasí budou mít, o tom my nerozhodneme.” —Gandalf, Návrat Krále.

V karetní hře Pán prstenů hráči svolají skupinu dobrodruhů, kteří se pokoušejí plnit nebezpečné úkoly při výpravách po Středozemi. Hrdinové celé Středozemě, od obyvatel Kraje, přes Temný hvozd, až po mocná království Gondoru a Rohanu, se spojí, aby se postavili hrozbě Temného pána, Saurona.

Pán prstenů: karetní hra je kooperativní hra určená pro 1 nebo 2 hráče, kteří spolupracují a plní úkoly dané scénářem. Se dvěma základními sadami mohou spolu hrát až 4 hráči.

V dalších rozšířeních této karetní hry najdete nové karty a úkoly. Budete si tak moci upravovat tuto základní sadu nebo vytvářet vlastní originální balíčky karet a zažívat tak nová a nová dobrodružství!

• Pán prstenů: karetní hra obsahuje v základní sadě 226 karet. Se čtyřmi startovními balíčky, z nichž každý je sestaven na základě jiné sféry vlivu (Velení, Vědění, Duch a Taktika), lze hrát úvodní hru, nebo můžete karty z těchto balíčků kombinovat a vytvořit tak turnajové balíčky. V této sadě jsou také 3 scénáře a 84 setkání, proti nimž hráči bojují.
  • Pán prstenů: karetní hra je hra plná hrdinů, nebezpečných putování a dobrodružství, odehrávající se v zemích popsaných v mistrovském fantasy románu J. R. R. Tolkiena, Pán prstenů.
  • Hráči se ujímají role skupiny hrdinů, kteří se pokoušejí plnit nebezpečné úkoly. Ty se odehrávají v rozpětí 17 let: od oslavy Bilbových 111. narozenin (a Frodových 33.) po dny těsně před tím, než Frodo opustí Kraj.
  • Hra neopakuje klasický Tolkienův příběh, ale poskytuje hráčům spoustu možností – postavy, prostředí, nepřátele, události, předměty, artefakty, scénáře – jak zažít nová dobrodružství s postavami a v prostředí z oblíbeného Pána prstenů v tomto historickém období ve Středozemi. Na rozdíl od většiny karetních her, kde hráči bojují proti sobě vzájemně, je Pán prstenů: karetní hra kooperativní – hráči tedy spolupracují a soupeří se scénářem, který běží v průběhu hry. V každé hře se pokoušejí projít přes určitá setkání, nepřátele a úkoly daného scénáře a vítězí nebo prohrávají jako tým.

Odkazy:

Zatrolené hry

Pravidla

Boardgamegeek

2zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v TLAMA games

• Zajímavá hra pro 1 a více hráčů (v základním provedení pro max. 2)
    • Množství variant vývoje hry, možnost dalšího rozšiřování.
    • Pěkné a kvalitní zpracování karet.
    • Ve hře se spolupracuje, nesoupeří.

• , zakoupeno v xzone.cz

• Zábavná hra
    • Komplexita

• příběhová hra
    • kooperativní
    • tématická
    • velice náročná na čas a pravidla
    • náročná na hraní
    • náročná na sestavení si vlastního balíčku

hra je hezká, koupili jsme si jí loňské vánoce ale po odmlce už jsme se k ní znovu nevrátili, protože nastudování pravidel, zkušební hry podle videí z youtube je to na dlouho.. z balíčku si vybrat pár svých karet se kterými si udělat ideální "team" je pro někoho nezkušeného hrůza. Hra je pak dost těžká, trvá hodně dlouho a když po několika hodinách prohráváme.. motivace opakovaně zkoušet nic moc..
    Po odmlce už si pravidla znovu nepamatujeme a nechce se nám do toho jít i když jsme dost utratili i za rozšíření..
    pro nadšence bude vhodnější než pro příležitostné hráče deskovek.

• Byl to dárek.Vnuk je víc než spokojený
  • , zakoupeno v imago.cz

• Sólo hra
    • Pouze 3 scénáře

imago.cz (prodejce)

Děkujeme za kladné hodnocení a věříme, že i přes drobné nedostatky Vás hra bude bavit i nadále.

• , zakoupeno v Originalky.cz

Hledal jsem hru, která dostatečně zaměstná mozek, nezabere příliš mnoho místa na stole, dá se rychle připravit a nevyžaduje dalšího hráče. Přesně tohle hra splňuje. Navíc je napínavá, nepředvídatelná a díky scénářům i zajímavá. Avšak můžete skončit za 10 minut nebo taky za hodinu :)

• , zakoupeno v Mrakyhraček

• Kdo si hraje nezlobí.
  • , zakoupeno v Planeta her

• zábavná
    • možné hrát i sólo
    • promyšlená pravidla
    • složitější pravidla
    • s dokupováním balíčků se hra začne velmi rozrůstat (a hodně stát)
    • pro hru více než dvou hráčů je potřeba dokoupit další Základní sadu

Složitější pravidla, ale po jejich zvládnutí velmi zábavná hra.

• , zakoupeno v Elektro Oáza

• Balik mi nebol dodany kvoli chybe dodavacej spolocnosti dpd, ktory mi nezaslali cislo potrebne pre vyzdvihnutie zasielky. Aj ked neslo o moju chybu, obchod mi odmietol zasielku poslat znovu a navrhli mi aby som zopakovala objednavku na ich stranke a znovuobjednala produkt ktory uz bol za vyssiu cenu nez povodne.

Balik mi nebol doruceny

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Prostředí Pána Prstenů
    • Hra pro jednoho hráče ( max 4)
    • Nádherně zpracované karty
    • Dokoupením rozšíření je hra zajímavější a zábavnější
    • Je nutné nad tim dost přemýšlet, aby se dalo vyhrát
    • Cena, když se přičte veškeré rozšíření. (A to ještě nemluvim o tom v angličtině).
    • Složitá pravidla, ale postupným hraním se to chápe čím dál více.

Moje prvni karetní hra, kterou mohu jen doporučit. Stojí to za to.